Choď na obsah Choď na menu

16-latek ma przed sobą świetlaną przyszłość

Rozpoczął się mecz trzeciej rundy La Liga, w którym Barcelona zmierzyła się z Villarreal. W rezultacie Barcelona wygrała, ale proces był bardzo zaskakujący.

Gracze Barcelony ubrani w koszulka piłkarska bardzo szybko weszli w ten stan. Już po 15 minutach gry prowadzili dwoma bramkami. Jednak później obrona Barcelony często ulegała zniszczeniom, tak jak miało to miejsce w europejskich pucharach w zeszłym sezonie. Do przerwy obie drużyny grały do stanu 2:2. Na szczęście ostateczny wynik ustalono na 4-3, a Barcelona o włos zwyciężyła.

Po meczu 16-letni geniusz Yamal z koszulka FC Barcelona nr 27 został oficjalnie wybrany najlepszym zawodnikiem meczu przez La Liga. Jednocześnie stał się najmłodszym zawodnikiem, który w XXI wieku wysłał asysty w La Liga. Obecna wartość Dezhuan sięga aż 25 milionów euro. Jeśli będzie mógł kontynuować tę passę, jego wartość będzie nadal rosła w przyszłości.