Choď na obsah Choď na menu

Benzema zdobywa dwa punkty

Real Madryt wyjechał dziś rano w trzeciej rundzie La Liga, a obrońcy tytułu pokonali Espanyol 3:1. Benzema, noszący koszulka Real Madryt nr 9, strzelił dwa gole. Real Madryt wspiął się na szczyt tabeli z 9 punktami z trzech zwycięstw, Real Betis z 9 punktami na drugim miejscu, a Barcelona na trzecim miejscu z 2 zwycięstwami i 1 remisem z 7 punktami. Benzema zajmuje trzecie miejsce na liście najlepszych strzelców z trzema golami, za Lewandowskim z czterema i napastnikiem Realu Betis Iglesiasem.

Real Madryt zdobył w tym sezonie tytuł La Liga, przegrywając tylko 4 mecze ligowe. Po zdobyciu czterech tytułów mistrzowskich od zeszłego do obecnego sezonu, wyjściowy skład Realu Madryt jest stosunkowo stabilny. Benzema, Vinicius i Valverde tworzą trójząb, a pomocnik jest stary i nowy. W 12. minucie Tchouaméni popisał cudowne krótkie podanie, a Winicjusz objął prowadzenie dla Realu Madryt. W 43. minucie hiszpański napastnik José Luis wyrównał wynik. Chociaż Real Madryt wygrał 3-1, mecz nie był łatwy. Ancelotti powiedział po meczu: Zaczęliśmy bardzo dobrze i bardzo szybko strzelaliśmy gole, ale potem nasz stan podupadł i możemy nawet przegrać mecz. Po tym, jak Rodrigo i Camavinga zeszli z ławki, przynieśli zespołowi oczywiste korzyści. Zmiana, zapewniająca bardzo potrzebna witalność i energia."

Dziś rano Benzema opublikował zdjęcie, na którym nosił koszulka piłkarska Realu Madryt we wczesnych latach i napisał: W ciągu ostatnich 13 lat historia, którą stworzyłeś, jest tutaj. 13 lat temu Benzema zadebiutował w Realu Madryt i asystował. Kariera Benzemy rozpoczęła się w Lyon Football Club w Ligue 1. Latem 2009 roku Benzema przeniósł się z Lyonu do Realu Madryt za opłatą transferową w wysokości 35 milionów euro, a następnie zadebiutował w Realu Madryt w meczu.