Choď na obsah Choď na menu

Wyniki sprzedaży zawstydzają Nike

koszulki Damska bramkarzki Anglii Mary Earps zostało wyprzedane w niecałe pięć minut po wejściu do sprzedaży na stronie internetowej FA. Jeszcze bardziej ironiczne jest to, że Nike początkowo odmówiła produkcji koszulek w wersji fanowskiej dla kobiecych bramkarzy.

W tym tygodniu Związek Piłki Nożnej opublikował na swojej stronie internetowej setki koszulka piłkarska dla dorosłych i młodzieży, po tym jak gigant odzieży sportowej zmienił zdanie, a setki sprzedano w ciągu pięciu minut. Do południa rozmiary dla dorosłych zostały wyprzedane na stronie internetowej Nike, pozostawiając jedynie rozmiary dla dzieci.

Earps (30 l.) jest faworytem wśród bukmacherów do przyszłotygodniowej nagrody BBC Sports Personality of the Year. Odegrała ważną rolę w udziale Anglii w Pucharze Świata Kobiet i obroniła rzut karny w przegranym 1:0 Sydney z Hiszpanią.